• صفحه خانگی
  • >
  • فرهنگی
  • >
  • رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان : بیش از ۱۰۰۰ خیر بومی و غیربومی در امر مدرسه سازیدر کوردستان فعالیت دارند

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان : بیش از ۱۰۰۰ خیر بومی و غیربومی در امر مدرسه سازیدر کوردستان فعالیت دارند

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج ،رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان با اشاره به تعهد ۱۸۶ میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز در طول ۱۶ سال از فعالیت این مجمع در سطح استان گفت: تا کنون بیش از ۸۵ میلیارد تومان از این تعهد عملیاتی شده است.
ابراهیم حسامی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر خیر بومی و غیربومی در امر مدرسه‌سازی در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کردستان فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه بیشترین آمار خیرین مدرسه‌ساز استان مربوط به خیرین غیربومی و حتی خارج از کشور است، گفت: در سال گذشته ۱۵ مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز در سطح استان احداث شده است.
به گفته رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان، تاکنون در استان یک‌هزار و ۶۰۰ کلاس درس در قالب ۴۸۰ مدرسه در سطح شهرها و روستاهای استان احداث و به بهره‌برداری رسیده است.
وی، برنامه امسال مجمع را در زمینه احداث و بهسازی مدارس بالغ بر ۲۵ مدرسه در نقاط محروم و دور افتاده استان عنوان کرد و اظهار داشت: دعوت از خیرین سراسر کشور و معرفی نقاط محروم و دور افتاده استان، از برنامه‌های مهم مجمع در سال‌جاری به منظور تقویت هرچه بیشتر فرهنگ خیرین مدرسه‌ساز در استان خواهد بود.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز در جشنواره خیرین مدرسه ساز گفت:  ۷۵۰ ساختمان آموزشی با بیش از ۳ هزار کلاس درس در استان باید نوسازی شوند.
قربانی، با اشاره به اینکه برای تکمیل احداث فضاهای آموزشی به ۹۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: از این میزان  تنها ۲۴ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار