رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | 17 Feb 2020
خانه » اخبار » رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان : بیش از ۱۰۰۰ خیر بومی و غیربومی در امر مدرسه سازیدر کوردستان فعالیت دارند
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان : بیش از ۱۰۰۰ خیر بومی و غیربومی در امر مدرسه سازیدر کوردستان فعالیت دارند

در سال 94 در استان کردستان یک‌هزار و 600 کلاس درس در قالب 480 مدرسه در سطح شهرها و روستاهای استان احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج ،رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان با اشاره به تعهد ۱۸۶ میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز در طول ۱۶ سال از فعالیت این مجمع در سطح استان گفت: تا کنون بیش از ۸۵ میلیارد تومان از این تعهد عملیاتی شده است.
ابراهیم حسامی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر خیر بومی و غیربومی در امر مدرسه‌سازی در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کردستان فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه بیشترین آمار خیرین مدرسه‌ساز استان مربوط به خیرین غیربومی و حتی خارج از کشور است، گفت: در سال گذشته ۱۵ مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز در سطح استان احداث شده است.
به گفته رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان، تاکنون در استان یک‌هزار و ۶۰۰ کلاس درس در قالب ۴۸۰ مدرسه در سطح شهرها و روستاهای استان احداث و به بهره‌برداری رسیده است.
وی، برنامه امسال مجمع را در زمینه احداث و بهسازی مدارس بالغ بر ۲۵ مدرسه در نقاط محروم و دور افتاده استان عنوان کرد و اظهار داشت: دعوت از خیرین سراسر کشور و معرفی نقاط محروم و دور افتاده استان، از برنامه‌های مهم مجمع در سال‌جاری به منظور تقویت هرچه بیشتر فرهنگ خیرین مدرسه‌ساز در استان خواهد بود.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز در جشنواره خیرین مدرسه ساز گفت:  ۷۵۰ ساختمان آموزشی با بیش از ۳ هزار کلاس درس در استان باید نوسازی شوند.
قربانی، با اشاره به اینکه برای تکمیل احداث فضاهای آموزشی به ۹۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: از این میزان  تنها ۲۴ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.