رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | 10 Apr 2021
خانه » اخبار » روحانی در جمع مردم مهاباد :جمهوری اسلامی ایران ، یعنی نظام برگزیده همه اقوام و همه بخشهای ایران عزیز است ،ما نه تنها به فکر منافع مردم خود و سرزمین خود هستیم بلکه به عنوان وظیفه اصلی حتی به فکر حمایت و کمک به مردم مظلوم منطقه عزیز هستیم .

رئیس جمهور در جمع مردم مهاباد: جمهوری اسلامی به ندای مظلومیت مردم منطقه جواب مثبت داده است

روحانی در جمع مردم مهاباد :جمهوری اسلامی ایران ، یعنی نظام برگزیده همه اقوام و همه بخشهای ایران عزیز است ،ما نه تنها به فکر منافع مردم خود و سرزمین خود هستیم بلکه به عنوان وظیفه اصلی حتی به فکر حمایت و کمک به مردم مظلوم منطقه عزیز هستیم .

برای همه جهانیان امروز روشن است که توطئه های دشمنان ملت های منطقه ، دشمنان اسلام و مسلمانان همواره به دنبال تفرقه بین مردم متحد هستند تا از این شکاف علیه منافع ایران عزیز سوء استفاده کنند .
دکتر روحانی افزود : مردم مبارز هوشیار و آگاه استان آذربایجان غربی مردم ترک ، فارس و مردم عزیزی مثل مهاباد که نگین ادبیات کردی در سرزمین ما می درخشد .

تاریخ انتشار : 31 می 2016

به گزارش ریگا کوردستان از مهاباد

رئیس جمهور در جمع مردم مهاباد: جمهوری اسلامی به ندای مظلومیت مردم منطقه جواب مثبت داده است
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، حجت الاسلام و المسلیمن روحانی که دقایقی قبل سخنرانی خود را در ورزشگاه ازادی مهاباد آغاز کرده است گفت : از مهاباد به عنوان مرکز ادب کردی این سرزمین نام برد و گفت : مهاباد به عنوان مرکز علماء و شعراء و نویسندگان و ورزشکاران و سرداران و سربازان جبهه نرم و خلبانان شهید و سرزمین ایستادگی و سرزمین مقاومت ایران اسلامی است .”بزی مهاباد بژی خلق کرد .”( زنده باد مهاباد زنده باد مردم کرد )
دکتر روحانی با بیان اینکه مردم این منطقه ، مردم خونگرم و ایستاده ای هستند که در طول ۳۷ سال بعد از انقلاب اسلامی هرگز در برابر توطئه های دشمنان سر فرود نیاوردند افزود : مردمی که هرگز در برابر آنهایی که ندای تفرقه را می خواستند در این سرزمین سردهند دست رد به سینه آنها زدند و از روز اول انقلاب نه تنها حافظ سرزمین و شهر خود و استان خود بودند مرزداران غیور دفاع از سرزمین ایران اسلامی بودند .
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان اظهار کرد : برای همه جهانیان امروز روشن است که توطئه های دشمنان ملت های منطقه ، دشمنان اسلام و مسلمانان همواره به دنبال تفرقه بین مردم متحد هستند تا از این شکاف علیه منافع ایران عزیز سوء استفاده کنند .
دکتر روحانی افزود : مردم مبارز هوشیار و آگاه استان آذربایجان غربی مردم ترک ، فارس و مردم عزیزی مثل مهاباد که نگین ادبیات کردی در سرزمین ما می درخشد .
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ، یعنی نظام برگزیده همه اقوام و همه بخشهای ایران عزیز است گفت : ما نه تنها به فکر منافع مردم خود و سرزمین خود هستیم بلکه به عنوان وظیفه اصلی حتی به فکر حمایت و کمک به مردم مظلوم منطقه عزیز هستیم .
رئیس جمهور تصریح کرد : ایران اسلامی ، نیروهای مسلح ما ، نیروهای سیاسی ، سپاه ، ارتش و بسیج ما که آن روز اربیل در خطر سقوط قرار گرفت این ایران بود که این سرزمین را نجات داد .
دکتر روحانی افزود : همانطور که بغداد و دمشق در خطر سقوط در برابر گروههای تروریستی داعش ، جبهه النصره و امثال آنها قرار گرفت این جمهوری اسلامی بود که به ندای مظلومیت مردم نطقه جواب مثبت داد .
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز باید امنیت و سرزمین و ثبات اسلامی را با کشورهای اسلامی مقایسه کنیم گفت : من از شما می پرسم امنیت مردم کرد در ایران عزیز ما بیشتر است یا مردم کرد در عراق یا مردم کرد در سوریه یا مردم کرد در عراق

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
رودخانه راوند در اسلام آباد غرب قتلگاه ماهیان

مرگ آبزیان رودخانه راوند اسلام ابادغرب در چند روز گذشته نگرانی اهالی این منطقه را به همراه داشته است، اتفاقی که هنوز محیط زیست نتوانسته جواب قانع کننده‌ای برای آن داشته باشد. به گزارش ریگا کوردستان  به گفته‌ی اهالی روستای لٌر در حاشیه رودخانه‌ی راوند سالهاست که این محدوده در اواخر پاییز بوی مرگ می گیرد و […]

سردرگمی وبلاتکلیفی مردم نسبت به امهال وامها

بعد از زلزله و اتمام امهال دو ساله وامها مسئولین وعده امهال یکساله و بعد از آن امهال ۶ ماهه وام را دادند و دوباره با وعده امهال ماههای اسفند ،فروردین و اردیبهشت دل مردم بینوا را شاد کردند. اما غافل از آن که فقط وعده وعید بود. امروز از طرف بانک ملی شهر باینگان […]

ابتلای ۱۴ مورد دیگر بە کووید۱۹در اقلیم کردستان

ریگا کوردستان بر اساس اطلاعیەی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین وزارت بهداشت اقلیم کردستان، نتیجه‌ی آزمایش کرونای  ۹ زن، ۴ مرد و ۱ کودک  در محلەهای “سیداوه”، “روشنبیری”، “پیشمرگه”، “زین‌سیتی” و ” ماموستایان” مثبت اعلام‌شده است. در این اطلاعیەی وزارت بهداشت اقلیم کردستان همچون اطلاعیەهای قبلی اعلام‌شده است کە اکثریت مبتلایان بە ویروس کرونا در اربیل […]

مصاحبه آرشیو
مهار و مدیریت آتش در فصل گرما فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است

مدیرکل بحران استانداری می گوید؛ علی رغم وجود هماهنگی‌های مطلوب بین دستگاه‌های اجرایی، آمادگی و مدیریت فرمانداران، تقویت و افزایش تجهیزات اطفای حریق کماکان مهار و مدیریت آتش سوزی‌های احتمالی در فصل گرما به ویژه در مراتع و جنگل‌ها را فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است.

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.