رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ | 17 Oct 2019
خانه » اخبار » با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت پتروشیمی مهاباد افتتاح شد
با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت پتروشیمی مهاباد افتتاح شد

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از مهاباد در مراسم افتتاح پتروشیمی ارومیه بیژن زنکنه وزیر نفت ،مهندس مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مهندس عادل نژادسلیم مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و نیز مدیران ارشد شرکت ملی صنایع پتروشیمی حضور داشتند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آیین بهره برداری از طرح توسعه پتروشیمی ارومیه در گزارشی که به صورت ویدئو کنفرانس به رییس جمهوری ارائه کرد با اشاره به بهره برداری از پتروشیمی لرستان در اردیبهشت ماه گذشته اظهار داشت : امسال ۱۰ طرح پتروشیمی  از جمله تعدادی از طرح های جدید در مسیر خط لوله اتیلن غرب   وارد مدار تولید می شود و فردا نیز طرح پتروشیمی مهاباد بطور رسمی به بهره برداری خواهد رسید.
بر اساس این گزارش ، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  اظهار امیدواری کرد که این طرح سرمنشا توسعه صنایع پتروشیمی و گسترش آن در استان آذربایجان غربی باشد.

۱۴۵۷۸
گفتنی است که با بهره برداری از واحد اسید سولفوریک مجتمع پتروشیمی ارومیه توسعه زنجیره ۹ واحد پایین دستی نیز در کنار واحد اسید سولفوریک اجرا خواهد شد.
واحد اسید سولفوریک پتروشیمی این مجتمع پتروشیمی سالانه ۵۰ هزارتن ظرفیت تولید را دارا است و با سرمایه ۲۲۰ میلیارد ریالی و نیز لیسانس کی. اس. جی هندوستان فعالیت می کند.
این گزارش می افزاید: این واحد از خرداد ماه پارسال در مدار تولید قرار گرفته است و سالانه محصولاتی به ارزش ۱۲٫۵ میلیارد تومان را روانه بازار می کند.
برپایه این گزارش، پتروشیمی ارومیه به دلیل دارا بودن زمین، نیروی انسانی و یوتیلیتی ظرفیت افزایش تولید را دارا است و بزودی با تمام ظرفیت به تولید خواهد پرداخت.
همچنین ساخت یک شیمی شهر اسید سولفوریک نیز به عنوان یک ایده نوین در این مجتمع پتروشیمی در دست بررسی است و تلاش برای جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده به عنوان یک هدف در دستور کار قرار دارد

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.