رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | 06 Dec 2019
خانه » اخبار » ۲۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در استان ایلام
۲۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در استان ایلام

تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان از ایلام ،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام از سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیارد ریالی وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در این استان خبر داد.

شاپور پولادی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه این سرمایه گذاری در نوع خود بی نظیر است، افزود: در یکی دو سال آینده مردم استان بویژه شهرستان های ایلام، مهران و دهلران تاثیرات آن را در بخش افزایش درآمد و اشتغال می بینند.
وی اظهار کرد: از این میزان سرمایه گذاری شش میلیارد ریال در بخش کشاورزی و در حوزه شبکه آبیاری نوین در دست اقدام است و ۲۰ میلیارد ریال آن نیز پروژه های در دست اجرای وزارت نیرو است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: مهمترین پروژه ها تامین آب کشاورزی ۲ هزار ۸۰۰ هکتار از اراضی دشت صالح آباد و سه هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی دشت های منطقه مهران پایین دست سد کنجانچم است که یکی از پروژ های کلان در سطح کشور بشمار می رود و بر اساس برنامه زمان بندی تعریف شده فاز اول آن در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد.
پولادی یادآور شد: در مجموع از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان ایلام اجرای سیستم آبیاری نوین در ۵۶ هزار هکتار از اراضی دشت های مناطق دهلران، مهران و بخشی از اراضی واقع در سایر پروژه های ایستگاه پمپاژ در هلیلان و سیروان توسط وزارت کشاورزی و موسسه نصر در حال انجام است.
وی با اشاره به اجرای سد کنجانچم مهران تاکید کرد: این سد با ظرفیت حدود ۸۵ میلیون مترمکعب بر اساس برنامه زمان بندی وزارت نیرو تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام افزود: این پروژه ها از نظر اعتباری مشکلی ندارند و تمام صورت وضعیت های پیمانکاران و مطالبات آنها پرداخت شده و امیدواریم در زمان بندی مشخص شده به بهره برداری برسند.
شهرستان مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.