رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ | 13 Dec 2019
خانه » اخبار » صلاح‌الدین دمیرتاش: “حاکمان ترکیه خائنین به کشور هستند”
صلاح‌الدین دمیرتاش: “حاکمان ترکیه خائنین به کشور هستند”

دمیرتاش، رجب اردوغان را به میدان فراخواند و گفت: "شما که عدەای را به زور به گردهمایی خود برده و لباس عادی بر تن نظامیان می‌کنید قادر نیستید رابطه ما با مردم را قطع کنید. با حمله با آب فشار قوی نمی‌توانید آتش در دل این مردم را خاموش کنید. ممنوعیت‌های دولت را به رسمیت نمی‌شناسیم. این خاک ملک پدر رئیس جمهور نیست. هر کجا که ظلم باشد ما مقابلش ایستادگی میكنیم."

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

با وجود ممنوعیت برگزاری گردهمایی حزب دمکراتیک خلق‌ها در شهر آدانای ترکیه ،مسئولان این حزب در یکی از نقاط شهر برای حامیانشان سخنرانی کردند. صلاح‌الدین دمیرتاش طی سخنانی در این جمع دولتمردان ترکیه را بخاطر کشتار و ویرانگری خائن خطاب کرد. پلیس ترکیه هم به شرکت‌کنندگان در این تجمع هجوم برد.

صلاح‌الدین دمیرتاش با اعلام آنکه او که در کاخ ریاست جمهوری ترکیه نشسته گردهمایی‌های ه.د.پ را بخاطر وحشتش از محبوبیت مردمی ما ممنوع می‌کند یک دروغ‌گوی بزرگ است، گفت اردوغان بخوبی می‌داند اگر دولت ممنوعیت اعمال نکند صدها هزار نفر از حامیان ه.د.پ در آدانا به گردهمایی می‌آمدند.

وی رجب اردوغان را به میدان فراخواند و گفت: “شما که عدەای را به زور به گردهمایی خود برده و لباس عادی بر تن نظامیان می‌کنید قادر نیستید رابطه ما با مردم را قطع کنید. با حمله با آب فشار قوی نمی‌توانید آتش در دل این مردم را خاموش کنید. ممنوعیت‌های دولت را به رسمیت نمی‌شناسیم. این خاک ملک پدر رئیس جمهور نیست. هر کجا که ظلم باشد ما مقابلش ایستادگی میکنیم.”

صلاح‌الدین دمیرتاش با اشاره به اینکه تسلیم شدن خیانت، و مقاومت پیروزی بشمار می‌رود، خطاب به کردهای ساکن آدانا گفت: “روستاهای شما در کردستان را به آتش کشیده و وادار به مهاجرت کردند. اینجا هم تلاش کردند نفس از شما بگیرند. می‌گویند مملکت مال آنهاست. اما این خاک وطن مشترک ما بوده و کردها در آن حق دارند. این سرزمین‌ها ملک نژادپرستان نیست. ما را خاطن به کشور خطاب می‌کنند اما خائنین واقعی کسانی هستند که در این کشور دست به کشتار و ویرانگری زدند. کردها چه خیانتی به کشور کردەاند؟ آیا آنها بودند که روستاها را به آتش کشیده و آنها بودند که زبان دیگران را ممنوع کردند. آیا کردها دیگران را از محل سکونتشان تبعید کرده و منکر موجودیت ترک‌ها شدند؟ خائن اصلی حکومت ترکیه و منصوبان آن بودەاند. ما تا به آخر مقاومت کرده و پیروز می‌شویم.”

در پی این سخنرانی، نیروهای پلیس ترکیه به شرکت‌کنندگان در این مراسم حمله کردند و با استفاده از خشونت سعی در متفرق کردن حامیان ه.پ.پ کردند. دمیرتاش در این سخنرانی با اشاره به گردهمایی امروز در شهر آمد گفت که با وجود تأکید دولت بر ممنوع بودن این گردهمایی اما دهها هزار نفر در خیابان‌های آمد حضور پیدا می‌کنند.

فرات

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.