رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ | 21 Feb 2020
خانه » اخبار » سلام امینی: باید سد بزرگ بیکاری در استان ایلام را بشکنیم
سلام امینی: باید سد بزرگ بیکاری در استان ایلام را بشکنیم

نماینده مردم حوزه شمالی ایلام در مجلس شورای اسلامی:

بیکاری یک معضل بزرگی است که باید سد آن را با ایجاد اشتغال پایدار در این استان بشکنیم.
سلام امینی: باید سد بزرگ بیکاری در استان ایلام را بشکنیم

تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از ایلام ،سلام امینی روز شنبه در شورای اداری استان ایلام با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند خجلت و شرمندگی نظام از خجلت یک جوان بیکار که دست خالی به منزل می رود کمتر نیست، اظهار کرد: باید بتوانیم بر معضل بیکاری در این استان با استفاده از ظرفیت های موجود غلبه کنیم.
وی با بیان اینکه در فراکسیون انرژی مجلس عضو می شوم تا از طریق ظرفیت های آب، برق، نفت و گاز در این استان برای جوان شغل ایجاد کنیم، افزود: از این راه باید گامی اساسی برای حل معضل بیکاری بردارم.
امینی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه عملیات اجرایی سدهای میمه، گاوی، دویرج و گدار خوش عملا تعطیل است و اجرای دو سد نیز در حد حرف باقی مانده، تاکید کرد: وقتی این طرح ها اجرایی نشوند و آب ذخیره هدر برود چگونه می توان برای جوانان اشتغالزایی کرد.
وی یادآور شد: یکی از منابع و ثروت های ما همین آب است که با ذخیره سازی مناسب می توانیم از آن به نفع اشتغال و رونق کشاورزی و خودکفایی در تولید استفاده کنیم.
امینی گفت: اگر در سال های قبل با برنامه عمل می کردیم و سدهای نیمه تمام به بهره برداری رسیده بودند، اکنون ۲ میلیارد متر مکعب آب ذخیره شده داشتیم اما تنها یک میلیارد متر مکعب آب داریم و این یعنی اینکه نیمی از منابع آبی ما هدر رفته است.
نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری با تاکید بر حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی افزود: در شرایط اقتصادی کنونی به مدیران اجرایی توصیه می کنم از برگزاری همایش های غیر ضرور که موجب هدر رفت اعتبارات استانی می شود، خودداری کنند.
امینی همچنین از خالی بودن پست های اداری برخی شهرستان ها انتقاد کرد و یادآور شد: در گذشته نیروهای غیر بومی در این ادارات جذب شده و اینک با دریافت انتقالی به شهرهای خود رفته اند و این ادارات برای پاسخگویی به ارباب رجوع نیرو ندارند ضمن اینکه امکان جذب نیرو را هم ندارند.
وی با بیان اینکه برخی شرکت های نفتی منطقه نیز همچنان از نیروهای غیر بومی استفاده می کنند، تاکید کرد: از جایگاه نظارتی نمایندگی مجلس استفاده کرده و تمام تلاش خود را بکار می گیرم تا این شرکت ها از نیروهای بومی بکارگیری کنند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.