رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ | 21 Feb 2020
خانه » اخبار » آزادی ۲ هزار و ۳۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد
آزادی ۲ هزار و ۳۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد

مدیرکل زندانهای استان کُردستان با اشاره به اینکه ۱۸۵ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان کُردستان بسر می‌برند، گفت: جشن گلریزان امسال در سنندج ۱۶ رمضان، مصادف با دوم تیر برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج، اسدالله گرجی‌زاده، مردم و خیرّین را حامیان اصلی این ستاد مردمی دانست و بیان کرد: متأسفانه در حال حاضر تعدادی از افراد بدلیل ارتکاب غیر عمد فعلی که قانونگذار آن را جرم دانسته و برای آن مجازات در نظر گرفته، در زندان به سر می‌برند که برای آزادسازی آنان ۱۰ میلیارد تومان نیاز است.
وی، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در این استان را ۱۸۵ نفر اعلام کرد و گفت:
هدف ستاد دیه در جشن گولریزان کمک به آزادسازی افراد مستحق در زندان است.
وی جرائم غیرعمد را مهریه، نفقه، جرائم مالی بجز کلاه برداری، تصادف منجر به جرح، دیه غیرعمد، حوادث کارگاهی و… ذکر کرد و افزود: زندانیان جرائم غیرعمد و بالاخص خانواده‌های آنان در معرض آسیب‌های اجتماعی فراوانی به سر می‌برند و چنانچه اینگونه افراد آسیب‌پذیر مورد حمایت واقع نشوند، شاهد گسترش آسیبهای فراوانی در سطح جامعه خواهیم بود.
مدیرکل زندانهای کُردستان، اظهار داشت: در طول ۱۵ سال اخیر ۲ هزار و ۳۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد توسط مردم نوعدوست کُردستان آزاد شده اند.
وی کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در سطح استان را بعنوان یک فرهنگ نام برد و گفت: اعضای هیئت مدیره ستاد دیه همگی از چهره‌های خوشنام، معتمدین شهر، خیرّین و هنرمندان هستند و این عامل بسیار مهمی در ایجاد انگیزه و اعتماد بین مردم است.
جشن گلریزان، همزمان با ماه پرخیر و برکت رمضان، و با هدف کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.